Pieci visizplatītākie restorānu etiķetes pārkāpumi

CepumiJa mēs uzskatām, ka restorāna apmeklējums ir īpašs notikums, tad tā svarīgums pats atgādinās par vēlamo uzvedību. Protams, ar nosacījumu, ka mums ir iedzimtas vai ieaudzinātas dabīgi pieklājīgas manieres. Bet – neuztraucieties! Tās iespējams arī ātri apgūt, izlasot šo mazo rakstiņu.

Vispirms atcerēsimies, ka jebkurā situācijā mūsu attieksme pret apkārtējiem ir redzama pat sīkumos, un ar tiem var arī sākt. Piemēram, nerakstīsim īsziņas, nepublicēsim sociālajos tīklos, nerunāsim pa telefonu vai, vēl ekstrēmāk, nespēlēsim spēles savā mobilajā telefonā. Šādi mēs pat negribot parādām, ka svarīgāk par notiekošo ir pilnīgi citas nodarbes. Šo personīgo saskarsmes daļu varam izmantot arī brīdī, kad nezinām, kā rīkoties. Daudzi no mums domā, ka nepazīt vīnus un pareizos ēdamrīkus ir etiķetes pārkāpums. Taču tā nebūt nav. Mēs varam mācīties arī pie galda. Vērojiet, kā rīkojas citi, vai pavisam vienkārši pajautājiet viesmīlim, kāds vīns piederēsies pie ēdiena. Pajautājot galda biedram, kā jārīkojas ar daudzajām dakšiņām un nažiem, Jūs iegūsiet ne vien pārliecību par sevi, bet, iespējams, arī sarunu biedru.

Pie galda ir nepieļaujami pārāk skaļi sarunāties. Ja jūtat, ka esat uztraucies, klusām un dziļi ieelpojiet un izelpojiet trīs reizes. Tomēr satraukumam nav pamata. Neierasta situācija palielina iespējas iemācīties kaut ko jaunu. Domājiet pozitīvi!

Vairākos avotos atrodams stingrs aizliegums novietot dāmu somiņas uz grīdas. Kāpēc šāds ierobežojums? Izrādās, pavisam vienkārši: viesmīlis, garām ejot, var paklupt un izmest no rokām paplāti… Arī staipīt rokas pie galda nav atļauts, tādējādi ierosinot bīstamo situāciju vēlreiz.

Nav pieklājīgi salveti aizspraust aiz apkakles – tā ir domāta vieglai kustībai, noslaukot lūpas. Auduma salvetes bieži izvēlas ieklāt klēpī, taču to dara tikai pēc tam, kad šādi ir rīkojies cilvēks, kurš ielūdzis uz maltīti.

Un visbeidzot – jebkurā sabiedrībā un ikvienas maltītes laikā rokām jābūt viegli novietotām abpus šķīvim, balstot tās uz delnām. Nekādā gadījumā nelieciet uz galda elkoņus.

Lai Jums izdodas patīkams garšas un baudas piedzīvojums!