SPA

Kas ir SPA? Ne visi patiešām zina kas tas ir. Lielākā daļa no mums gan lieliski apzinās kas tas ir. Daudzi to ir vismaz kādu reizi arī izmantojuši, ir bijuši uz kādu no SPA saloniem un izjutuši SPA procedūras.

Vārds SPA ir cēlies no latīņu valodas un ir saīsinājums – „sanus per aquam”, ko tulko kā – veselība caur ūdeni. Tas izsaka jau ļoti daudz. SPA procedūras ir ļoti dažādas, bet to būtība ir veselība, skaistuma un arī garīgās veselības uzlabošana. Šīs procedūras parasti ir saistītas ar ūdeni, smaržām, masāžām un dažādiem citiem līdzekļiem, kas tiek izmantoti gan veselībai gan skaistumam.

Mūsdienās ir ļoti daudz dažādu SPA veidu. Ir SPA kūrorti, saloni, viesnīcas, klīnikas un daudz kas cits. Dauzi cilvēki izmanto šos pakalpojumus ļoti bieži, jo tie sniedz gan pozitīvu ietekmi uz organismu gan arī uz psihi, tā var atslābināties.

Jau senos laikos cilvēki izmantoja šāda veida procedūras. Tika veiktas masāžas, izmantoti karstie avoti, dažādi līdzekļi un tamlīdzīgi. Šodienas SPA ir šo lietu moderna versija. Lai arī attīstoties tehnoloģijai un sabiedrībai kopumā, rodas daudz jauna, pamatā, viss paliek tas pats. Mums ir nepieciešama atpūta, relaksācijas iespējas, uzmanība un palīdzība. SPA sniedz mums šīs iespējas, mēs varam sajusties aprūpēti, aizmirst savas nedienas un apārstēt ķermeni, lai tas varētu funkcionēt tālāk.

Kā ēst veselīgi, neraugoties uz ierobežotām finansēm

Ierobežotu finanšu sekas var būt pat elektrības taupības režīms. Cepeškrāsni izmantojot retāk, Tu liksi cepešiem un kūkām pagaidīt „labākus laikus”, nevārīsi tik bieži uz elektriskās plīts, bet ēdīsi svaigu. Ja ledusskapis patērē pārāk daudz enerģijas, no tā atsakoties, vari ietaupīt un pat ēst veselīgāk – neglabājot produktus, līdz tiem beidzas lietošanas termiņš. Arī pērkot produktus uz svara tirgū, kur, piemēram, par sviesta vai krējuma mazāku daudzumu ir jāmaksā svaram proporcionāla summa, Tu ietaupi. Atšķirībā no veikalos sastopamās situācijas, kad mazākā iepakojumā fasēta produkta cena kilogramā ir augstāka, kā tādam pašam produktam lielākā iesaiņojumā.

Droši vien tikai kāds dīvainis var padomāt, ka restorānā pasniegtais ēdiens ir veselīgāks par mājās gatavoto. Viss ir atkarīgs no izmantojamajiem produktiem, un, kā jau minēts iepriekš, tirgus piedāvājumā atrodami labi vietējie produkti, kurus pat bez gaļas var pagatavot garšīgi un, galvenais, ne sliktāk, kā sabiedriskajās ēdināšanas iestādēs. Ietaupījums – krietns, ja parēķina kaut vai vienu salātu, viena zupas katliņa un vienas mājas apstākļos svaigi spiestas sulas gatavošanas izmaksas. Turklāt ir redzams, ko mēs izmantojam sastāvdaļās – varam izvēlēties pašu labāko un svaigāko.

Ja pienācis brīdis ieskatīties to pārtikas produktu plauktos lielveikalā, kur novietota prece ar derīguma termiņu beigu posmā, uztraukumam nav pamata. Pat vēsturiski derīguma termiņš radīts, lai pircēji ātrāk iztērētu produktu un dotos uz veikalu pēc jauna. Šodien, kad pārtika jātaupa, neviens necenšas speciāli sabojāt un izmest atkritumos – labāk pārdevējs vai ražotājs preci atļaujas nocenot, lai tā tiktu pārdota, nevis paliktu veikala plauktā. Jāpiebilst, ka tādām lietām kā maizei derīguma termiņa atzīme neaizliedz lietot to arī ilgāk. Galu galā, vienmēr var talkā aicināt vecmāmiņas pieredzi, sakaltušu maizīti ievietojot ledusskapī, lai tā savilgst, un tad apcept to tosterī vai cepeškrāsnī. Tāpat sakaltušu maizi var pievienot zupām, sacepumiem un kotletēm.

Kā ietaupīt uz pusdienām

Pusdienas. Bieži, mēs nepiedomājam pie tā kā un vai varam
ietaupīt uz pusdienu rēķina. Bet tas ir iespējams. Kādas pusdienas jūs ēdat? Jūs ņemat pusdienas uz darbu no mājām vai dodaties uz tuvējo kafejnīcu? Nopērkat kaut ko veikalā?

Ja jūs esat pamanījuši, ka izdevumi pusdienām ir lielāki kā
vēlaties, varat sākt domāt par iespējām ietaupīt. Pirmām kārtām ir jānolemj vai gatavosiet mājās vai, tomēr, pirksiet jau gatavu pārtiku. Lielāko ietaupījumu jūs gūsiet gatavojot ēdienu mājās. Pats pērkot produktus un ņemot līdzi gatavu maltīti. Šādi jūs varat pagatavot vairāk kā tikai vienu ēdienreizi.

Dodoties uz kafejnīcu pusdienu pārtraukumā, jūs jau iepriekš
zināt cik liela summa tur tiks atstāta. Parasti, tie ir daži eiro. Atkarībā,
protams, no kafejnīcas. Ir daudz kafejnīcu kur varat paēst ļoti labi par,
salīdzinoši, mazu summu, bet tie ir izdevumi kurus varat samazināt.

Ja vakarā pagatavojat vakariņas, varat to pašu maltīti paņemt līdzi pusdienām. Šādi jūs negatavojat, īpaši, lielāku pārtikas daudzumu un iegūstat vairākas maltītes. Šādi jūs arī ietaupāt laiku, lai nebūtu jāgatavo pusdienas atsevišķi. Mājās gatavota pārtika būs arī veselīgāka. ja esat apzinīgs par savu veselību, kādus produktus lietojat, kā tie tiek gatavoti, jūs zināt ka tiek ieteikts gatavot ēdienu mājās.

Viss ir atkarīgs no jūsu ieradumiem un vai spējat tos mainīt. Bieži, tieši atteikšanās no ātras un vienkāršas maltītes, kura jums nav jāgatavo, ir vissmagākais pārbaudījums. Bet šādi jūs iztērējat līdzekļus kurus, citādi, varētu izlietot citur.

Ja esat radis doties pusdienās ar saviem kolēģiem, varat ieviest jaunu tradīciju savā darba vietā. Lai visi nes pašu gatavotus ēdienus un pusdienojiet kopā darba vietas telpās. Varat doties uz tuvējo parku un pusdienot svaigā gaisā.

Gatavojot mājās, jūs esat noteicējs kas tiks izmantots, vai pirksiet lētākus produktus, cik daudz gatavosiet, kā to gatavosiet. Pagatavojot garšīgu, veselīgu ēdienu jūs varat ietaupīt naudu un rūpēties par savu veselību. Kādas iespējas jums ir pieejamas ir atkarīgs vienīgi no jūsu vēlmes.